Kėlimo kranai ir keltuvai

Kas svarbu renkantis kėlimo kranus ir keltuvus?

Kėlimo kranai, keltuvai ir kito tipo kėlimo įranga ženkliai padidina krovos darbų efektyvumą, tačiau taip pat reikalauja nemenkų investicijų. Natūralu, kad kiekvienas verslas nori rasti optimalią, maksimaliai individualiems verslo poreikiams pritaikytą kėlimo įrangą už racionalią kainą. Todėl tokios technikos pasirinkimas tampa nemenku iššūkiu visiems, net ir patirties nestokojantiems pramonės šakų atstovams, kuriems jau teko praktikoje išbandyti toli gražu ne vieną kėlimo įrenginį. 

Skirtingi kėlimo įrangos gamintojai gali pasiūlyti itin platų, tokio tipo technikos asortimentą, kuris pasižymi kardinaliai skirtingomis ypatybėmis. Todėl norint padaryti tinkamą sprendimą, reikia atsakingai įvertinti nemažai dalykų. Nors šiais laikais įvairių tipų kėlimo kranai, keltuvai bei kiti kėlimo įrenginiai gali būti pritaikyti visiškai skirtingoms kėlimo situacijoms, tačiau net ir renkantis skirtingiems kėlimo tikslams subalansuotą techniką, galima vadovautis keliais bendriniais kriterijais, kurie neabejotinai palengvins pasirinkimo procesą. Taigi, ką svarbu įvertinti renkantis kėlimo įrangą?

1.     Planuojamų darbų pobūdis ir apkrova. Norint išsirinkti tinkamą kraną, keltuvą ar bet kokią kitą, krovos darbams pasitarnaujančią įrangą, labai svarbu kuo aiškiau vaizduotėje nupiešti planuojamų krovos darbų portretą. Turite tiksliai žinoti, kokius krovinius planuojate kelti. Taip pat turite žinoti bent preliminarų krovinių svorį, formas, matmenis bei visas kitas technines charakteristikas. Svarbu iš anksto numatyti, ar planuojate kelti panašius ar labai skirtingus krovinius. Jeigu susiduriate su skirtingų krovinių kėlimo poreikiu, tuomet turėtų būti priimami kompleksiniai kėlimo įrangos įsigijimo sprendimai.

2.     Įrangos naudojimo dažnumas. Jeigu kėlimo kranai nuolat susidurs su itin didelėmis apkrovomis ir bus naudojami labai dažnai, tuomet reikėtų rinktis aukštesnei klasei priskiriamą techniką, užtikrinančią maksimalų darbo našumą. Jeigu tokio tipo įranga nėra kasdienis verslo poreikis, tuomet galima rinktis žemesnės klasės techniką.

3.     Greičio reikalavimai. Siekiant geriausio krovos darbų efektyvumo, labai svarbu pasirinkti tinkamą greitį galinčią išvystyti kėlimo techniką. Jeigu patalpose vyksta itin spartūs gamybos procesai, tuomet reikia rinktis greičiau judančią įrangą bei greitai krovinius pakeliančius ir nuleidžiančius kranus tam, kad būtų išvengta darbo prastovų. Reikėtų nepamiršti, kad pernelyg greita įranga ne visada yra geriausias pasirinkimas. Naudojant tokią įrangą tam nepritaikytose patalpose, iškyla grėsmė darbo saugai. 

4.     Darbo aplinka. Kėlimo kranai, keltuvai ir kito tipo kėlimo technika gali būti naudojama tiek lauke, tiek vidaus patalpose. Vis tik, vieni kėlimo įrangos modeliai labiau yra pritaikyti lauko sąlygoms, o kiti – vidaus. Todėl susiduriant su darbo aplinka, kurioje vyrauja itin aukšta temperatūra, dideli drėgmės rodikliai, cheminis poveikis ar kitos nestandartinės darbo sąlygos, reikėtų pasirinkti ir atitinkamą, joms pritaikytą kėlimo įrangą. 

5.     Kėlimo įrangos kaina. Jeigu kėlimo kranai, keltuvai ar kito tipo kėlimo technika pasižymi neracionaliai žema kaina, tokios įrangos pirkti tikrai nereikėtų. Po žema kaina visada slepiasi tam tikri įrangos trūkumai, kurie išryškėja tik vėliau, kai sprendimas jau būna priimtas. Tikėtina, jog itin pigi kėlimo įranga tikrai neatitiks tikrųjų, tokiai įrangai keliamų reikalavimų, todėl įsigijus tokią įrangą negalėsite užtikrinti maksimalaus krovos darbų efektyvumo ir juolab saugumo. Kokybiškesnė, šiek tiek brangesnė įranga dažniausiai džiugina ženkliai ilgesne tarnavimo trukme. Brangesni kėlimo kranai ar kito tipo technika tikrai rečiau susiduria ir su įvairiais gedimais, o tai leidžia išvengti darbo prastovų, ir, savaime suprantama, neplanuotų finansinių išlaidų. Todėl taisyklė, jog brangiau ne visada yra geriau, kėlimo įrangos pasirinkimo procese dažniausiai negalioja. 

Užklausos forma

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.