Stropų apsaugos

Kodėl naudinga naudoti kėlimo stropams skirtas apsaugas?

Dirbant su kėlimo įranga ir atliekant sudėtingus krovos darbus, neapsieinama ir be vieno ar kito tipo kėlimo jungčių, kitaip vadinamų kėlimo stropų. Atsižvelgiant į krovos darbų pobūdį, darbo aplinką bei krovinio savybes, dažniausiai naudojami plieniniai, grandininiai arba tekstiliniai stropai. Atliekant bet kurį krovos darbą, itin svarbu pasirinkti optimalią, maksimaliai kroviniui pritaikytą jungtį. Tačiau net ir pasirinkus poreikius atitinkantį, aukščiausia kokybe pagrįstą stropą, tikrai galima susidurti su tokių jungčių įtrūkimais ar kito pobūdžio pažeidimais. Pažeistas, savo funkcionalumą praradęs stropas gali padaryti didelę žalą ne tik kroviniui, bet ir darbuotojui, todėl jų būklę reikia reguliariai ir atsakingai tikrinti. Susidūrus su tam tikrais stropų pažeidimais, dažniausiai jie keičiami naujomis jungtimis. Tačiau išvengti stropų pažeidimų galima ir kitu, ekonomiškesniu būdu – įsigijus tinkamas stropų apsaugas. Kaip atrodo stropų apsaugos? Ir kodėl naudinga jas naudoti?

Kaip atrodo stropų apsaugos?

Stropų apsaugos – racionalus sprendimas norint išvengti itin dažno kėlimo jungčių nusidėvėjimo. Stropų apsaugas reikia naudoti kartu su stropu, kiekvieno kėlimo metu. Šios apsaugos atlieka dvejopą paskirtį – apsaugo stropą nuo trinties bei įpjovimo ir apsaugo keliamą krovinį nuo paties stropo. Nusprendus įsigyti stropų apsaugas, reikėtų suprasti, kad skirtingos stropų apsaugos gali atlikti skirtingą funkciją. Vienos apsaugos efektyviai sumažina stropo dilimo tikimybę, kitos – apsaugo stropą nuo įpjovimo ir pan. Dėl įvairių pritaikymo galimybių stropų apsaugos yra gaminamos iš skirtingų medžiagų, leidžiančių atlikti konkrečią apsaugos funkciją. Todėl norint išsirinkti tinkamą apsaugą, reikia tiksliai žinoti jos naudojimo paskirtį. Labiausiai paplitusios ir dažniausiai naudojamos stropų apsaugos yra apsauginės rankovės, tačiau neretai naudojama ir kampų apsauga, nuo dilimo saugančios pagalvėlės ir kitos apsaugos priemonės, kurių reikalauja individualus kėlimo darbų atvejis.

Stropų apsaugų nauda

Atliekant bet kokį krovinio kėlimo ar transportavimo veiksmą, kėlimo stropai po truputį dėvisi. Keliant itin sunkius krovinius arba dirbant labai sudėtingomis sąlygomis, su įvairiais stropų pažeidimais susiduriama pakankamai dažnai. Todėl tokiais atvejais įsigyti stropų apsaugas tikrai verta. Nauda, kurią užtikrina tinkamai pasirinktos stropų apsaugos:

  • Nuo įtrūkimų, dilimo ir kitų pažeidimų apsaugotas stropas;
  • Ilgesnė stropų tarnavimo trukmė;
  • Krovimo metu maksimaliai apsaugota krovinio būklė (ypač ši taisyklė galioja naudojant plieninio arba grandininio tipo stropus);
  • Sukurta maksimaliai saugi, darbuotojo sveikatai grėsmės nekelianti darbo aplinka;
  • Ženkliai sumažėjęs naujų kėlimo jungčių įsigijimo poreikis.

Kokiais atvejais stropams reikalingos papildomos apsaugos priemonės?

Nepriklausomai nuo to, kokio tipo stropas yra naudojamas krovinių kėlimo metu, jis turėtų būti papildytas jam pritaikytomis apsaugomis. Visi stropai turėtų būti apsaugoti nuo aštrių krovinio kampų ar išsikišimų. Vis tik, plieniniai ir grandininiai stropai pasižymi geresnėmis tvarumo ir atsparumo savybėmis nei tekstiliniai stropai. Todėl papildoma apsauga plieniniams ir grandiniams stropas nėra tokia svarbi kaip tekstiliniams. Naudojant tekstilinius stropus papildomas apsaugas naudoti būtina, išskyrus nesudėtingus krovos darbų atvejus, kai krovinys yra prikabinamas vertikalioje padėtyje. Nors plieniniai ir grandininiai stropai yra atsparesni aplinkos poveikiui, tačiau jie gali pažeisti keliamą krovinį. Todėl norint užtikrinti maksimalią krovinio saugą, specialias apsaugas rekomenduojama pritaikyti ir šio tipo stropams. 

Diena iš dienos susiduriant su nestandartinių konstrukcijų ar sunkių krovinių krovos darbais, neretai darbuotojai atsipalaiduoja ir pamiršta esminius saugumo reikalavimus. Stropų apsaugos ne tik ženkliai sumažina finansines išlaidas už reguliariai įsigyjamas naujas kėlimo jungtis, bet ir užtikrina sklandų bei saugų darbo procesą, todėl tokio tipo priemonėmis tikrai turėtų pasirūpinti visi darbdaviai. 

 

Užklausos forma

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.