Jokia paslaptis, jog naudojimasis stropais reikalauja šiek tiek daugiau, nei atsargumo ar elementarių saugumo taisyklių laikymosi. Kėlimo darbų eigoje, siekiant užduotis atlikti kuo greičiau, deja, esminės stropų naudojimo taisyklės neretai yra pamirštamos, o tai sukelia papildomų rizikų keliant sunkius, didelių gabaritų krovinius. Tuo tarpu stropų priežiūra apskritai tampa antraeiliu dalyku, todėl siekiant išvengti nelaimių ir nesaugių kėlimo darbų, būtina žinoti bent jau svarbiausius reikalavimus, kuriuos pateikia oficialūs kėlimo (lifting solutions) specialistai iš “Certex”.

Grandininių stropų naudojimas

Grandininiai stropai pasižymi tvirtumu ir didele ribine darbine apkrova (RDA). Dėl šios priežasties grandininiais stropais galima kelti ypač sunkius ir didelius krovinius. Visgi, tuo pačiu, tai sukelia ir daugiau pavojų, nes neteisingai pritvirtinti sunkūs kroviniai gali pridaryti daug daugiau žalos ir nuostolių. Taigi, prieš pradedant naudoti grandininius stropus, svarbu įsitikinti, jog užsakytas stropas turi gamintojo sertifikatą bei naudotojo vadovą, o ant stropo nurodyta identifikavimo ir ribinės darbinės apkrovos informacija sutampa su sertifikate nurodyta informacija. Ne mažiau svarbu įsitikinti, jog stropas nėra pažeistas ir neturi kitų matomų defektų. Tai reikėtų padaryti kiekvieną kartą prieš naudojantis stropu.

Kėlimui skirtais prietaisais ir įranga turi naudotis tik gerai tokį darbą išmanantis žmogus, kuris turi teorinių ir praktinių saugaus darbo žinių bei atitinkamos srities kvalifikacijos pažymėjimą. Prieš bet kokio krovinio kėlimą svarbu įsitikinti, jog krovinio svoris neviršija gaminio sertifikate nurodytos ribinės darbinės apkrovos. “Powertex” grandininiai stropai turi universalų ir reguliuojamą ilgį, kurį galima keisti naudojant trumpinimo kablius. Kaip ir kiti “Powertex” gaminiai, grandininiai stropai pasižymi aukšta kokybe ir ilgaamžiškumu, todėl stropus naudojant pagal instrukciją, galima tikėtis sklandžių, greitų ir saugių kėlimo darbų.

“Powertex” stropų priežiūra ir laikymas

Nors grandininiai stropai yra sunkiau pažeidžiami mechaniškai, o jų tarnavimo laikotarpis, palyginus su tekstiliniais ar plieninio lyno stropais, yra gerokai ilgesnis, tai nereiškia, kad jų nereikia prižiūrėti. Kiekvieną stropą, ne rečiau nei kartą per metus, nuodugniai turi patikrinti kvalifikuotas specialistas, o patikrinimas užfiksuotas registravimo žurnale. Prieš patikrą stropas turi būti kruopščiai nuvalytas nuo purvo ir rūdžių, tačiau nepažeidžiant konstrukcinio metalo.

Panaudojus, stropų grandines reikia laikyti ant specialiai įrengtų kabyklų, vengti laikymo ant žemės ir vietose, kur galima grandines pažeisti. Jei stropai paliekami ant krano ar kablio, svarbu jų kablius užkabinti ant pagrindinės grandinės, siekiant išvengti jų judėjimo. Kurį laiką nenaudojant stropo, jį reikia nuplauti, nusausinti ir apsaugoti nuo rūdžių (pvz. sutepti alyva).

“Powertex” grandininius stropus yra lengva sandėliuoti bei esant poreikiui remontuoti. Daugelis dalių yra nesunkiai pakeičiamos naujomis, todėl įsigytas grandininis stropas gali ypač ilgai tarnauti neprarasdamas savo pagrindinių savybių. “Certex” specialistai jūsų patogumui užtikrina platų reikiamų stropų dalių asortimentą, kokybišką servisą bei visą techninę dokumentaciją, todėl jūs galėsite susikoncentruoti darbui, o stropų priežiūrą ir būklę patikėti šios srities profesionalams.