EN 12195-3

EN 12195-3 yra Europos standartas, reglamentuojantis krovininių transportavimo juostų naudojimą. Šis standartas nustato reikalavimus krovininių transportavimo juostų konstrukcijai, savybėms ir testavimui, kad būtų užtikrintas saugus ir patikimas krovinių tvirtinimas ir transportavimas.

EN 12195-3 taip pat nustato reikalavimus dėl krovininės juostos ženklinimo, etiketės ir dokumentų pateikimo. Šis standartas taikomas bet kokiems transportavimo priemonėms, kuriose naudojamos krovininės juostos, tokioms kaip sunkvežimiai, vilkikai ir vagonai.

Pirmiausia EN 12195-3 reikalauja, kad krovininės juostos būtų pagamintos iš atitinkamos kokybės medžiagų, kad jos būtų pakankamai tvirtos ir atsparios tempimui. Be to, krovininės juostos turi būti pakankamai ilgos ir pločios, kad galėtų būti tinkamai pritvirtintos prie krovinių ir transportavimo priemonės.

EN 12195-3 taip pat nustato reikalavimus testavimui, kuriame krovininės juostos turi būti patikrintos dėl jų tvirtumo ir atsparumo tempimui. Testai turi būti atliekami pagal tam tikras procedūras, kad būtų užtikrinta, jog krovininės juostos yra pakankamai tvirtos ir atsparios tempimui.

Galutinis tikslas yra užtikrinti saugų krovinių transportavimą ir išvengti nelaimingų atsitikimų, susijusių su krovinių tvirtinimu ir transportavimu.