Grandininiai stropai

Viskas, ką reikia žinoti apie grandininius stropus

Kėlimo stropai – itin svarbi krovinių kėlimo jungtis, kuri tiesiogiai įtakoja krovinio transportavimo našumą bei saugumą. Bene vienas populiariausių ir dažniausiai naudojamų kėlimo stropų tipų – grandininis stropas. Grandininiai stropai puikiai susitvarko net su sudėtingiausiomis krovinių kėlimo užduotimis. Taip pat juos saugu naudoti vyraujant aukštai temperatūrai ar itin sudėtingoms darbo sąlygoms. Grandininiai lynai išties demonstruoja nepriekaištingus patikimumo ir ilgaamžiškumo rodiklius. Tačiau kaip išsirinkti optimaliausią ir individualiems verslo poreikiams labiausiai pritaikytą grandininių stropų variantą? Ir kokiais atvejais būtina naudoti  būtent grandininius, o ne tekstilinius ar plieno lyno stropus?

Grandininių stropų privalumai ir pritaikymo galimybės

Grandininis stropas – idealus pasirinkimas atvejais, kai susiduriama su ypatingai didelėmis apkrovomis ar nestandartinėmis kėlimo užduotimis. Dėl ypatingai stiprių sudedamųjų dalių, grandininis stropas gali kelti ne tik ypatingai sunkius krovinius, bet ir karštas medžiagas ar nestandartinių formų konstrukcijas. Tokio tipo krovinių kėlimas su kito tipo stropais – būtų itin rizikingas ir tikrai ne visada pasiteisinantis sprendimas. Pagrindinės, grandininiams lynams būdingos teigiamos savybės yra šios:

1. Didelė jėga. Grandininio stropo pajėgumą įtakoja plieno klasė, iš kurios jis pagamintas. Grandininiai stropai pagrįsti 8 klasės plienu bus šiek tiek silpesni, nei 10 ar 12 plieno klasei priskiriami stropai. Taigi ieškant galingiausios ir didžiausią jėgą užtikrinančios kėlimo jungties, reikėtų rinktis grandininius stropus iš 12 klasės plieno.

2. Atsparumas temperatūros rodikliams. Kitaip nei kitos kėlimo jungtys, kokybiški grandininiai stropai yra visiškai atsparūs aukštai ar žemai temperatūrai. Tokius lynus lygiai taip pat efektyviai ir saugiai galima naudoti vyraujant -40ºC šalčiui ar itin aukštai,  +200°C ar dar aukštesnei temperatūrai. 

3. Atsparumas trinčiai. Grandininiai stropai, kitaip nei plieninės ar juolab tekstilinės stropų versijos, yra visiškai atsparūs trinčiai, įtrūkimams, įplyšimams ir pan. Taip pat, susiduriant su tokių stropų gedimais, galima pakeisti arba suremontuoti atskirą grandininio stropo komponentą, o ne visą stropą. 

4. Saugumas. Grandininiai stropai visada užtikrina maksimalų krovos darbų ir pačio krovinio saugumą. Kokybiški, 10 ar 12 plieno klasei priskiriami grandininiai stropai atitinka aukščiausius kokybės reikalavimus, todėl tokius stropus drąsiai galima naudoti net ir dirbant ypač sudėtingomis sąlygomis ar keliant ypatingai vertingus krovinius. 

Kaip išsirinkti optimalius grandininius stropus?

Šiais laikais galima rasti daug, pačių įvairiausių grandininių stropų variantų. Verta paminėti, kad ne visada brangiausias, didžiausią keliamąją galią turintis grandininis stropas yra geriausias pasirinkimas. Taip pat renkantis grandininius stropus, reikia įvertinti ne tik plieno klasę, bet ir kitus rodiklius. Renkantis tokus stropus, svarbu atsakyti sau į šiuos klausimus:

  • Kokio sunkumo kroviniai bus keliami? 
  • Kokios bus darbo ir klimato sąlygos?
  • Koks yra kėlimo šakų poreikis? (Grandininiai stropai gali turėti 1, 2, 3 ar net 4 šakas)
  • Kokios plieno klasės reikia? 
  • Kokio ilgio stropas reikalingas?
  • Koks turėtų būti grandininio stropo galinės jungties tipas? ( Įprastas kablys, automatiškai užsidaranti jungtis ar pan.)

Grandininiai stropai yra ilgaamžė ir tikrai kokybiška krovinių kėlimo jungtis. Tačiau jos pasirinkimas yra pakankamai atsakingas ir sudėtingas procesas. Tam tikrais atvejais naudingiau rinktis ne patį tvariausią, o žemesnei plieno klasei priskiriamą grandininį stropą, nes jis turi savitų privalumų, tokių kaip didesnis atsparumas korozijai ar pan. Itin svarbu ir labai gerai apskaičiuoti reikiamą grandininio stropo ilgį, nes jis įtakoja kelias ar daugiau šakų turinčio stropo darbo kampą. Kylant dvejonėms ir abejonėms, visada rekomenduojama pasikonsultuoti su Certex, kurie mielai patars ir padės pasirinkti Jums optimaliausią variantą.  

 

Užklausos forma

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.