Aukštalipių įranga

Praktiški patarimai darbuotojams, dirbantiems aukštyje

Darbas aukštyje yra itin sudėtingas, ypatingo dėmesingumo ir atsakomybės reikalaujantis procesas. Neteisingai atliktas judesys, netinkamai naudojama arba visai nenaudojama aukštalipių įranga – klaidos, kurios gali įtakoti itin liūdnas pasekmes, susijusias ne tik su darbuotojo, dirbančio aukštyje sveikata, bet net su jo gyvybe. Todėl darbuotojai, kurie kasdien susiduria su darbo aukštyje aplinkybe, privalo ne tik puikiai išmanyti darbo aukštyje specifiką, bet ir turėti specializuotą, nepriekaištingos kokybės įrangą bei patys adekvačiai suvokti rizikas, su kuriomis jie gali susidurti darbo aukštyje metu. Dalinamės keliais vertingais patarimais, kurie padės išvengti pavojingų situacijų dirbant aukštyje ir maksimaliai sumažins traumų bei susižeidimų tikimybę.

Apsaugos nuo kritimo sistema – nepasirinkimas, o būtinybė dirbant aukštyje

Aukštalipių įranga yra itin plati sąvoka, kurią sudaro daug, darbuotojų saugą užtikrinančių priemonių.  Neretai darbuotojai, dirbantys aukštyje, aukštalipių įrangos komplektaciją įsivaizduoja skirtingai ir tikrai ne kiekvienas iš jų, į savo darbo vietą kyla pilnai pasiruošęs visoms rizikoms. Kritimo stabdymo blokai – vienas svarbiausių aukštalipių įrangos komponentų, kuris užtikrina saugų darbuotojo kritimą bei jo kritimo kontrolę nenumatytais atvejais. Tokia įranga gali būti naudojama ne tik saugumo sumetimais, bet ir atvejais, kai dėl tam tikros darbo specifikos, darbuotojas privalo atlikti kritimo veiksmą ir nusileisti į žemesnį darbo lygį. Tiek dėl vienos, tiek dėl kitos priežasties, kiekvienas aukštyje dirbantis specialistas turėtų pasirūpinti kokybiška ir funkcionalia apsaugos nuo kritimo sistema. Būtina paminėti, kad svarbu ne tik ją įsigyti, bet ir išmokti ja tinkamai naudotis.

Saugos apraišai ir atsakingas jų pasirinkimas

 Visi darbuotojai, dirbantys aukštyje puikiai žino, jog saugos apraišai yra itin svarbi saugos priemonė, kuri praverčia pačiose įvairiausiose situacijose. Tačiau ne visi geba tinkamai išsirinkti saugos apraišus. Renkantis tokio tipo aukštalipių įranga labai svarbu įsitikinti, ar ji atitinka jai taikomus saugumo ir kokybės reikalavimus, nes tik tokie saugos apraišai gebės tinkamai atlikti savo paskirtį. Taip pat svarbu atsižvelgti į saugos apraišų techninius parametrus, tokius kaip didžiausią apkrovą, diržų išsidėstymą, sagčių užsegimo principą ir pan. Renkantis saugos apraišus, reikėtų tinkamai įvertinti ir savo darbo sąlygas. Kai kurių modelių saugos apraišai yra šiek tiek brangesni, tačiau yra atsparūs ugniai, turi papildomus D žiedus ar pan. Todėl renkantis saugos diržus nereikėtų susikoncentruoti į jų kainą, o objektyviai įvertinti jų funkcionalumą.

Saugos priemonių patikros atlikimas

Reikėtų nepamiršti, kad net ir pati kokybiškiausia aukštalipių įranga dėvisi ir bėgant laikui gali prarasti savo funkcionalumą. Kiekvieną kartą, prieš naudojant bet kurią saugos priemonę, jos būklę reikia nuodugniai ir atsakingai patikrinti. Kartą per metus ar dažniau, aukštalipių įrangą turėtų patikrinti ir kompetentingas asmuo, kuris geba įvertinti saugos priemonių būklę pagal visus saugumo reikalavimus. 

Visų rizikų įvertinimas

Tikrai nemaža dalis aukštalipių įrangos yra pritaikyta darbui tam tikrame aukštyje arba tam tikro sudėjimo darbuotojui. Kartais darbuotojai šią aplinkybę pamiršta. Prieš naudojant aukštalipių įrangą, visada reikia objektyviai įvertinti ir apskaičiuoti kritimo atstumą ir įsitikinti, ar naudojama įranga yra pritaikyta gautiems rodikliams. Jeigu darbo metu naudojami pastoliai, kopėčios – būtina įsitikinti jų stabilumu. Dažniausiai nelaimės dirbant aukštyje įvyksta dėl to, kad darbuotojai tiesiog racionaliai neįvertina pavojaus tikimybės ir neteisingai pasirenka apsaugos priemones. Todėl prieš kiekvieną darbą reikėtų gerai pasvarstyti, kokios aukštalipių įrangos ir apsaugos priemonių nuo kritimo reikia konkrečių atveju. Jeigu dirbama net ir pakankamai nedideliame aukštyje, tačiau naujoje darbo aplinkoje, pravartu naudoti net ir tokias apsaugos priemones, kurių įprastai tokiame aukštyje nereikia naudoti. Atsarga tikrai nedaro gėdos, o dirbant aukštyje – atsakomybės jausmas yra didžiausia vertybė.

Siųsti užklausą

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.