Ar verta investuoti į automatinius krano kablius?

Kablys – viena patikimiausių ir labiausiai paplitusių jungčių, tarp kėlimo įrangos ir keliamo objekto. Darbinėje veikloje dirbant su kranais, keltuvais ar bet kokio tipo kėlimo technika, vienos ar kitos rūšies kablius tikrai naudoja visos pramonės sritys. Renkantis tokio tipo jungtį, didžiausias dėmesys dažniausiai skiriamas kablio keliamosios galios rodikliams, formai ir dydžiui. Taip pat atkreipiamas dėmesys į kablio tvirtinimo galimybes, nes vieni iš jų yra tvirtinami prie kėlimo technikos, o kiti – prie papildomų jungčių. Šiais laikais, su kėlimo technika dirbantiems žmonėms, neretai iškyla ir dar viena dilema – rinktis įprastą ar automatinį kablį? Taigi, ar galima pasitikėti automatiniais krano kabliais ir ar juos verta rinktis?

Automatinių ir tradicinių kablių skirtumai

Ir automatiniai, ir įprasti kėlimo kabliai atlieka lygiai tą pačią paskirtį, tačiau automatiniai kabliai ją atlieka skirtingu būdu. Su tradiciniais kabliais tikrai galima saugiai ir tvirtai prikabinti bet kokį krovinį, tačiau tvirtinimo procesas visada vyksta įprastu, rankiniu būdu. Labai dažnai atliekant krovinio prikabinimo ir atkabinimo veiksmą, darbuotojai dirba ne itin atsakingai ir krovinį pritvirtina ne visai taisyklingai. Dėl šios priežasties, kėlimo procese objektai neretai atsikabina nuo kablio ir sukelia pavojingas situacijas su įranga dirbantiems operatoriams bei kitiems, netoliese esantiems darbuotojams. Naudojant aukščiausius kokybės standartus atitinkančius, patikimų gamintojų automatiniu kablius, neapdairių klaidų ir jas lydinčių liūdnų pasekmių tikrai galima išvengti. Automatiniai kabliai ne tik padidina saugumo lygmenį darbo aplinkoje, bet ir gerina darbo našumą bei suteikia daugiau komforto atliekant sudėtingas kėlimo užduotis. 

Automatinių kablių veikimo principas

Skirtingų gamintojų automatiniai kabliai savo paskirtį gali atlikti ne visiškai vienodai. Kai kurie automatiniai kabliai yra komplektuojami su nuotoliniais pultais, kitos jungtys valdomos dar kitais būdais. Tačiau visi automatinių kablių modeliai suteikia galimybę juos kontroliuoti bei atkabinti ir užkabinti krovinį nuotoliniu būdu. Naudojant automatinę kablio tvirtinimo ir atleidimo funkciją, operatoriui nereikia palikti savo darbo vietos ar atlikti kitų pavojingų veiksmų, kuriuos įprastai reikėtų atlikti naudojant standartinį kablį. Automatiniai kėlimo kabliai yra papildyti magnetine sistema, kuri padeda užgriebti pagrindinį žiedą. Jutiklis aiškiai nurodo, kada žiedas yra tinkamoje padėtyje, o apsauginis skląstis saugiai užrakina krovinį. Toks kablio veikimo principas leidžia išvengti kablio tvirtinimo klaidų ir užtikrina maksimalų kėlimo operacijos produktyvumą.

Pagrindiniai automatinių kablių privalumai

Automatiniai kėlimo kabliai yra modernesnė, pažangesnė, patogesnė ir saugesnė įprastų kablių alternatyva. Dirbant su itin vertingais ar daug žalos galinčiais sukelti kroviniais, tokio tipo jungtis, vienareikšmiškai, yra geriausias sprendimas. Pagrindiniai privalumai, kuriais išsiskiria nuotoliniu būdu valdomi, automatiniai kabliai yra:

1. Didesnis darbo produktyvumas. Naudojant tokio tipo kablius, mažiau laiko skiriama įvairiems manevravimo veiksmams, todėl krovinio pakrovimas, iškrovimas ir transportavimas atliekamas ženkliai sparčiau. 

2.  Saugesnė darbo aplinka. Naudojant tokio tipo jungtį, susižalojimų ir įvairių traumų rizika sumažėja maksimaliai.

3.  Mažesnis darbuotojų poreikis. Automatinis kablys sumažina įvairių manevravimo veiksmų poreikį, todėl su krovinio transportavimo užduotimis sėkmingai susidoroja mažesnis darbuotojų kiekis.

4.  Sveikatai palankios darbo sąlygos. Darbuotojai, nuolat judindami kėlimo jungtis, tokias kaip stropai ar grandinės, neretai susižaloja, įsipjauna ir pan. Kablį naudojant nuotoliniu būdu šių, sveikatai grėsmę keliančių veiksmų, atlikti nereikia.

5. Komfortas. Su įprastais kabliais dirbantys operatoriai ar kiti darbuotojai turi patys prieiti prie kėlimo jungčių, kurios neretai būna veikiamos cheminio poveikio, itin aukštos temperatūros ir pan. Naudojant automatinius kablius, sąlyčio su jungtimis galima išvengti ir tuos pačius veiksmus atlikti laikantis saugaus nuotolio. 

 

Pateikite mums užklausą

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.