Kaip pasirinkti tinkamus kėlimo griebtuvus?

Praktiški patarimai kaip pasirinkti tinkamus griebtuvus

Krovinių kėlimo ir transportavimo procesuose neretai naudojami specialūs spaustuvai, geriau žinomi kaip griebtuvai. Kėlimo griebtuvais galima saugiai transportuoti įvairius krovinius bei efektyviai kontroliuoti apkrovas. Skirtingų tipų griebtuvai yra pritaikyti įvairių formų, svorių bei matmenų kroviniams, nuo plokščių iki vamzdžių ir pan. Šio tipo kėlimo priemones galima pritaikyti įvairiose situacijose. Vis tik, reikėtų nepamiršti, kad siekiant gero krovos darbų rezultato, visų pirma reikia teisingai pasirinkti griebtuvą. Kokie yra pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis šiuos, krovos darbų pagalbininkus?

Griebtuvo techninės charakteristikos

Visų pirma reikia suprasti, jog skirtingi griebtuvai vienas nuo kito skiriasi, ir net labai. Kiekvienas iš jų pasižymi savitomis techninėmis charakteristikomis ir pritaikymo galimybėmis. Pavyzdžiui, sijų spaustukai yra pritaikyti visiškai kitoms užduotims, nei vertikalūs ar horizontalūs plokščių griebtuvai. Be to, reikėtų nepamiršti, kad norint užtikrinti saugų tam tikrų objektų kėlimą, kai kurie spaustukai turi būti naudojami ne po vieną, o poromis. Taigi, norint sėkmingai įgyvendinti griebtuvų paieškos procesus, reikėtų turėti aiškią viziją, kokio svorio ir formos kroviniai bus keliami. Svarbu žinoti ne preliminarias, o labai tikslias darbo sąlygas – nuo krovinio svorio ir formų, iki krovinio kėlimo padėties bei paviršiaus kietumo lygio.

Griebtuvo tipas

Griebtuvai įprastai nėra universalūs, įvairiems kroviniams pritaikyti kėlimo įrenginiai. Todėl renkantis tokį darbo įrankį, itin svarbu pasirinkti tinkamą griebtuvo tipą. Sakykim, jeigu krovos darbų metu plokštes reikia pajudinti iš horizontalios padėties į vertikalią, tuomet reikia rinktis vertikalius gnybtus. Tokio tipo griebtuvai dažniausiai praverčia atvejais, kai susiduriama su įvairių plokščių bei lakštų perkėlimo ar išdėstymo poreikiu. Jeigu krovinys turi būti pakeltas horizontalia padėtimi, derėtų rinktis horizontalius griebtuvus. Keliant horizontalioje padėtyje, įprastai reikia sugriebti platesnę keliamo objekto dalį, todėl optimaliam tvirtinimui dažniausiai naudojami keli horizontalūs griebtuvai. Norint pakelti ne plokštes, o įvairią įrangą, didelius krovinius ar statybines konstrukcijas, rekomenduojama rinktis sijų griebtuvus. Jeigu nesate tikri kokio tipo griebtuvo reikia individualiems verslo poreikiams, būtinai pasikonsultuokite su šiais įrenginiais prekiaujančiais specialistais, ir tik tuomet priimkite sprendimą. 

Griebtuvų naudojimo taisyklės

Griebtuvų pagalba įprastai keliami sunkūs, nestandartinių matmenų kroviniai, kurie gali sukelti didelę žalą darbuotojams. Norint užtikrinti saugią darbo aplinką ir sėkmingą krovos darbų procesą, reikia ne tik išsirinkti tinkamus griebtuvus, bet ir atsakingai jais naudotis. Spaustukų būklę reikia reguliariai tikrinti bent kartą į 1-4 savaites. Taip pat tikrai nereikėtų naudoti spaustukų atvejais, kai keliamo objekto paviršius yra labai purvinas ar riebaluotas. Jeigu pastebite bent minimalų griebtuvų funkcionalumo sumažėjimą ar bet kokį pažeidimą, nedelsiant juos nuimkite ir daugiau nebenaudokite. Naudojant ne vieną, o kelis griebtuvus, taip pat itin svarbu tinkamai paskirstyti keliamo krovinio svorį tam, kad visi griebtuvai gautų vienodą apkrovą ir būtų išvengta per didelės įtampos, nestabilumo. Na ir žinoma – niekada neviršykite rekomenduojamos maksimalios apkrovos rodiklių ir prieš atliekant bet kokį kėlimo veiksmą, visada atidžiai patikrinkite, ar griebtuvas tikrai stabiliai sugriebė krovinį. 

Net ir aukščiausia kokybe pagrįsti kėlimo griebtuvai negalės užtikrinti stabilaus ir saugaus kėlimo proceso, jeigu jie bus naudojami ne pagal savo paskirtį. Net ir iš pažiūros vienodi spaustukai savo techninėmis savybėmis gali labai skirtis. Krovos darbų sėkmei didelę įtaką daro ne tik tinkamai pasirinkta įranga, bet ir atsakingai atlikti paruošiamieji darbai – o tai, jau Jūsų atsakomybė. 

Siųsti užklausą

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.