Kėlimo stropų privalumai ir trūkumai

Krovinių kėlimo arba pervežimo metu kėlimo stropas atlieka labai svarbią funkciją. Šios darbo priemonės yra atsakingos už sklandžius ir saugius krovinio kėlimo ar transportavimo procesus. Taip pat kėlimo stropai tiesiogiai įtakoja darbuotojų, atliekančių krovos darbus ir aplinkinių žmonių saugumą. Todėl stropų pasirinkimui tikrai reikėtų skirti ypatingą dėmesį. Kėlimo stropai yra skirstomi į tris pagrindinius tipus – plieninių vielinių lynų, grandininiai ir tekstiliniai. Skirtingos stropų rūšys yra pagrįstos visiškai skirtingomis teigiamomis, o kartais ir neigiamomis savybėmis. Taigi, kokio tipo kėlimo stropai yra patys patikimiausi? Ir kokie privalumai, o galbūt ir trūkumai slypi už kiekvieno stropų tipo?

Plieninio lyno stropų savybės ir panaudojimo galimybės

Plieninio lyno stropai yra pagaminti iš plieninės vielos, supintos į tvirtą virvę. Itin patikimi atsparumo dilimui rodikliai – pagrindinis kokybiškų, plieninio lyno stropų privalumas. Taip pat jie yra atsparūs aukštai temperatūrai bei dideliems temperatūrų svyravimas. Plieninio lyno stropas – racionaliausias pasirinkimas dirbant statybvietėse ar keliant itin sunkius krovinius. Tačiau tokio tipo įranga nėra atspari įvairiems aplinkos veiksniams. Plieninio lyno stropai kartais įtrūksta, todėl jiems reikalinga nuosekli priežiūra ir nuolatinis tikrinimas. Tačiau įsigijus tikrai aukštos kokybės, patikimo gamintojo plieninius stropus, pažeidimų riziką tikrai galima maksimaliai sumažinti.

 

Grandiniai stropai – privalumai ir trūkumai

 Grandininiai stropai idealiai tinka itin sunkių krovinių kėlimui, pramoniniam naudojimui. Grandininės darbo priemonės puikiai susitvarko net ir su labai didelėmis apkrovomis ir ištikimai tarnauja tikrai ilgą laiką. Visgi, tokio tipo stropai yra pakankamai sunkūs, todėl jų naudojimas reikalauja specialių įgūdžių ir nemažai ištvermės. Dėl šios priežasties grandininiai stropai tikrai nėra pats geriausias pasirinkimas atliekant buitinius krovos darbus ar transportuojant asmeninius krovinius. Tačiau, jeigu tokie stropai bus naudojami pramoniniais tikslais, statybvietėse ar patalpose, kuriose yra itin žema temperatūra, tuomet šie darbo įrankiai – vienareikšmiškai yra pats patikimiausias sprendimas. 

 

Viskas, ką reikia žinoti apie tekstilinius stropus

Tekstiliniai stropai – turbūt pati universaliausia stropų rūšis, kuri suteikia labai plačias panaudojimo galimybes. Iš įvairių tekstilės medžiagų pagaminti stropai dažniausiai pasižymi pakankamai patrauklia finansine išraiška. Taip pat tokio tipo stropai yra labai lengvi ir lankstūs. 

Būtent lankstumas – pagrindinis šio tipo stropų pranašumas, kuris yra patrauklus labai skirtingo pobūdžio krovos, kėlimo ir transportavimo darbams. Tekstiliniai stropai gali būti pagaminti iš skirtingų medžiagų. Jų gamybos procese yra naudojamas poliesteris, nailonas ir kitos aukštos kokybės, patikimais tvarumo rodmenimis pasižyminčios medžiagos. 

Dėl savo lankstumo ir minkštos medžiagos tekstilinis darbo įrankis puikiai atlieka ir apsauginę funkciją. Jis apsaugo keliamą krovinį nuo įvairių įbrėžimų bei stipresnių smūgių. Nors šie stropai yra gaminami iš medžiagos, tačiau jie tikrai yra pakankamai tvirti, todėl jais galima kelti ir lengvus daiktus, ir pakankamai sunkius krovinius. Nors kokybiškas tekstilinis stropas tikrai suteikia nemažai privalumų, tačiau jis turi ir tam tikrų trūkumų. Tokie stropai neigiamai reaguoja į ilgalaikius UV spindulius, drastiškus temperatūrų svyravimus bei rūgštinę ar šarminę aplinką. Tačiau gerai paieškojus, tikrai galima rasti ir itin aukštos kokybės, pažangiomis gamybos technologijomis pagrįstus tekstilinius stropus, kurie bus atsparūs minėtiems aplinkos veiksniams.

Stropų tipo pasirinkimą tiesiogiai įtakoja krovinio tipas ir krovos darbų pobūdis. Kiekvienas tipas turi savų privalumų ir savų trūkumų. Tačiau įsigijus stropus patikimoje, aukščiausią gaminių kokybę užtikrinančioje, kėlimo įranga prekiaujančioje įmonėje, tikrai galėsite džiaugtis maksimaliai ilga bet kurio stropo tarnavimo trukme ir neblėstančiu funkcionalumu.