Į ką atsižvelgti renkantis elektrinius keltuvus?

Elektriniai grandininiai keltuvai – neįkainojama įranga, norint saugiai, greitai ir patogiai pakelti ar nuleisti įvairių tipų krovinius. Nors visi elektriniai keltuvai atlieka tą pačią funkciją, tačiau jų komplektacija, galios parametrai ir kitos techninės charakteristikos – skiriasi. Keli patarimai, kurie padės padaryti geriausią sprendimą ir išsirinkti optimaliausią elektrinio telferio variantą.

Galia – esminis rodiklis, įtakojantis elektrinio keltuvo pasirinkimą

Renkantis elektrinį telferį labai svarbu objektyviai įvertinti galios rodiklius ir įsitikinti, kad jie sutampa su patalpų, kuriose bus naudojamas keltuvas, elektros srovės rodikliais. Jeigu patalpose yra įrengtas mažesnis elektros srovės įvadas, tuomet greičiausiai teks apsiriboti mažesnę galią turinčiu elektriniu keltuvu. Dažnu atveju telferiai yra naudojami sunkesniems kroviniams, o sunkiasvoriams kroviniams yra pritaikyti tik galingesni telferiai. Taigi, jeigu patalpose nėra didelės elektros galios, tuomet greičiausiai reikės paieškoti alternatyvios technikos arba apsiriboti lengvesnėmis kėlimo užduotimis.

Darbo ciklas – svarbus elementas keltuvo pasirinkime

Elektrinio keltuvo darbo ciklas – itin svarbus aspektas, į kurį būtina atsižvelgti renkantis vieno ar kito gamintojo elektrinį keltuvą. Darbo ciklu vadinamas laikas, per kurį įranga gali dirbti vieną valandą. Tarkim, elektriniai telferiai, kurių darbo ciklas yra 25%, gali nepertraukiamai dirbti 15 minučių. Praėjus tokiam laikotarpiui, reikia daryti pertrauką, o įrenginiui – atvėsti. Taigi, jeigu patalpose reikia įrenginio, kuris nepertraukiamai nuolat galėtų atlikti kėlimo ir nuleidimo veiksmus, tuomet vertėtų apsvarstyti pneumatinio ar kito tipo keltuvo įsigijimo galimybę. Tokie įrenginiai nėra taip komfortabiliai valdomi, tačiau jie užtikrina mažesnes darbo prastovas.

Išvystomas darbo greitis – rodmuo, kurio nereikėtų pamiršti

Ieškodami naujo elektrinio keltuvo, vartotojai dažniausia kreipia dėmesį į darbo ciklo ir galios rodiklius, o išvystomą darbo greitį – pamiršta įvertinti. Tačiau ignoruojant šį rodiklį, tikrai įmanoma įsigyti visiškai darbo poreikių nepateisinančią techniką. Ypač patogu rinktis kelis keltuvus, kurie turi dažnio keitiklius 2 kėlimo greičiams. Turint keltuvą, kuris suteikia galimybę reguliuoti kėlimo greičius galima optimaliai suplanuoti visus darbo procesus bei patogiai naudoti papildomus kėlimo įrenginius. 

Elektrinio keltuvo dydis ir svoris  

Renkantis elektrinį keltuvą reikėtų nepamiršti, kad dauguma elektrinių keltuvų yra gerokai sunkesni, nei pneumatiniai ar rankiniai keltuvai. Tvirtą ir itin stabilią konstrukciją turintys elektriniai telferiai yra pakankamai sunkūs, todėl jų montavimo procesams dažniausiai prireikia papildomos technikos. Jeigu keltuvas bus naudojamas ne itin didelėse patalpose, tuomet vertėtų atsižvelgti ir į jo dydį bei pasirinkti kompaktiško dydžio korpusą. 

Lemiamas pasirinkimo akcentas – elektrinio keltuvo komplektacija

Labai svarbu įvertinti visas elektrinio keltuvo technines charakteristikas, nes jos įtakoja keltuvo funkcionalumą, panaudojimo galimybes ir kokybę. Jeigu keltuvas bus naudojamas patalpose, kuriose nuolat dirba darbuotojai, vertėtų rinktis kuo mažesnį triukšmingumo lygį turintį keltuvą. Dirbant nestandartinio klimato patalpose, derėtų atkreipti dėmesį į darbinę aplinkos temperatūrą, kuriai pritaikytas telferis. Taip pat svarbu įsitikinti, ar keltuvas turi apsaugą nuo perkrovos, ar valdymo pulte yra  avarinis išjungimo mygtukas. Įvairios funkcijos visada suteikia didesnį tokio tipo įrenginio valdymo komfortą ir užtikrina platesnes pritaikymo galimybes, todėl į jas atsižvelgti tikrai derėtų.

Jeigu tokio tipo keltuvą planuojate įsigyti pirmą kartą, jo pasirinkimas tikrai gali pasirodyti pakankamai sudėtinga užduotis. Todėl protingiausia būtų suplanuoti bent preliminarias kėlimo užduotis, kurias patikėsite šiam įrenginiui, objektyviai įvertinti darbinių patalpų parametrus ir pasikonsultuoti su specialistais, kurie tikrai padės išsirinkti optimaliausią elektrinio telferio variantą, paremtą racionaliu kainos ir kokybės santykiu.