Pneumatinė ir elektrinė kėlimo įranga

Pneumatinės ir elektrinės talės, geriau žinomos kaip telferiai – kėlimo įranga, kurios pagalba nesudėtingai galima atlikti įvairių daiktų, sunkiasvorių konstrukcijų ir kitų pramonėje naudojamų elementų kėlimo bei perkėlimo procesus. Kokybiška kėlimo įranga neįkainojamai pasitarnauja darbo našumo labui, todėl įvairius kėlimo mechanizmus aktyviai naudoja pačios įvairiausios pramonės šakos. Skirtingi keltuvai pasižymi skirtingais pajėgumais, techninėmis savybėmis, bei, savaime suprantama, finansine išraiška. Lynas, grandinė ir virvė – pagrindinės sudedamosios dalys, kurios jungia be išimties visus kėlimo mechanizmus. Tačiau pneumatinių ir elektrinių talių veikimo principas yra kardinaliai skirtingas. Taigi, kuris iš šių kėlimo įrenginių yra efektyvesnis? Kokie pneumatinių ir elektrinių talių privalumai?

Viskas, ką reikia žinoti apie pneumatinius telferius

Nors elektrinės talės šiuo metu yra lyderiaujantis sprendimas beveik kiekvienoje pramonės šakoje, tačiau pneumatiniai telferiai tikrai turi savų pranašumų. Pneumatinė kėlimo įranga yra gerokai mobilesnė ir lengvesnė, nei elektriniai kėlimo mechanizmai. Taip pat pneumatiniai darbo įrankiai užtikrina pakankamai nesudėtingus bei sparčius valdymo procesus. 

Nors elektrintinės talės yra pagrįstos inovatyviomis gamybos technologijomis, tačiau pneumatiniuose įrenginiuose yra gerokai mažiau elektroninių komponentų. Dėl šios priežasties, kokybiška pneumatinė kėlimo įranga rečiau genda, o įvykus tam tikriems gedimams – remonto darbai nereikalauja didelių finansinių išlaidų ar ilgų darbo prastovų. Elektrinė kėlimo įranga – vienareikšmiškai yra pažangesnė ir funkcionalesnė technika, tačiau vertinant finansinį aspektą, pneumatinės talės visais atžvilgiais yra ekonomiškai palankesnis sprendimas.

Elektrinės kėlimo įrangos privalumai 

Elektriniai telferiai – naujos kartos kėlimo įranga, kuri užtikrina greitus, paprastus ir pažangius krovinių kėlimo bei perkėlimo darbus. Ši technika yra maksimaliai automatizuota, todėl jos naudojimas reikalauja tam tikros patirties ir įgūdžių. Tačiau šiuolaikiniai elektriniai kėlimo įrenginiai yra pritaikyti maksimaliai greitam ir efektyviam darbui, todėl išmokus tinkamai naudotis įrenginiu, iš karto galima pastebėti teigiamus krovos darbų pokyčius. 

Didžioji dauguma elektrinių kėlimo įrenginių pasižymi itin didele keliamąją galia bei labai sparčiais krovinio kėlimo ir perkėlimo procesais. Elektriniai darbo įrankiai efektyviai susitvarko su pačiais didžiausiais kėlimo darbų iššūkiais. Ilgesnis tarnavimo laikas, spartesnis darbo ciklas ir maksimalus saugumas – pagrindinės savybės, kurias suteikia didžioji dauguma, kokybiškų elektrinių kėlimo įrenginių.

Kas geriau, pneumatinis ar elektrinis telferis?

Nusprendus įsigyti bet kokio tipo kėlimo įrangą, visų pirma reikėtų atsižvelgti ne į jos veikimo principą, o į techninius parametrus. Kėlimo greitis, keliamoji galia, patogus valdymas, aukšta apsaugos klasė, sudedamųjų dalių kokybė, papildomos funkcijos  – esminiai veiksniai, kurie įtakoja kėlimo įrangos funkcionalumą bei naudingumą. Jeigu ieškote kėlimo įrangos, kuri maksimaliai automatizuotų visus krovos darbų procesus, tuomet elektriniai telferiai tikrai yra racionaliausias pasirinkimas. Tačiau, jeigu ieškote ekonomiškai palankesnio varianto, kuris nereikalauja ypatingos priežiūros ar didesnių elektros energijos sąnaudų, tuomet pneumatinė kėlimo įranga yra logiškesnė idėja.  

Bet kuris, iš tikrųjų kokybiškas kėlimo įrenginys šiais laikais tikrai puikiai atlieka kėlimo paskirtį, garantuoja darbuotojų saugumą bei komfortą darbo metu. Tikrai negalima teigti, jog vieno ar kito tipo kėlimo įrenginiai yra kažkuo žymiai prastesni ar visiškai nenaudingi. 

Kėlimo įrenginio tipo pasirinkimą turėtų įtakoti veiklos sritis, kurioje jis bus naudojamas ir aplinka, kurioje telferis bus laikomas. 

Taip pat reikėtų objektyviai įvertinti, kokiu principu veikiantis kėlimo įrenginys yra patrauklesnis – ar elektra veikianti įranga, ar suspausto oro pagalba veikiantis kėlimo mechanizmas. Įvertinus visus šiuos aspektus tikrai pavyks išsirinkti funkcionalią techniką, kuri nesudėtingai pateisins visus verslo poreikius.