Papildomos priemonės, kurios garantuoja saugų ir kokybišką darbą aukštyje

Darbas aukštyje – itin atsakingas ir labai pavojingas procesas, kuris reikalauja nuolatinio susikaupimo, įgūdžių bei, savaime suprantama, specialios įrangos. Aukštos kokybės šalmas, kokybiškos saugos virvės, tvirti saugos apraišai ir funkcionalūs karabinai – pagrindinės priemonės, be kurių darbas aukštyje nebūtų saugus ar net įmanomas. Tačiau kokie papildomi įrenginiai reikšmingai patobulina pagrindinių aukštalipio darbo įrankių arsenalą? Kokios priemonės užtikrina maksimalų saugumą? Ir kokia naudinga įranga palengvina ir pagreitina darbo aukštyje procesus?

Kritimo stabdymo blokas – svarbi saugumo priemonė dirbant aukštyje

Kritimo stabdymo blokas – aukštalipių įranga, kuri operatyviai ir efektyviai reaguoja į netikėtą, žmogaus dirbančio aukštyje, kritimą. Kokybiški ir nepriekaištingai savo paskirtį atliekantys kritimo stabdymo blokai privalo būti pagrįsti jų kokybę bei tinkamumą naudojimui patvirtinančiais sertifikatais. Bet kuriuo atveju, net ir įsigijus aukščiausius kokybės standartus atitinkantį kritimo stabdymo bloką, jį derėtų reguliariai tikrinti bei testuoti. 

Įprastai kritimo stabdymo blokai būna dviejų skirtingų rūšių – su plieniniu lynu arba su juosta. Kritimo stabdymo blokai su plieniniu lynu pasižymi šiek tiek patikimesniu atsparumu dilimams bei aukštai temperatūrai rodikliu. Tačiau kritimo stabdymo blokai su juosta suteikia platesnes panaudojimo galimybes, nes jie yra lankstesni, lengviau pritvirtinami ir universalesni. Tiek vienas, tiek kitas kritimo stabdymo blokų tipas turi savitų privalumų, todėl šį saugos įrenginį reikėtų pasirinkti atsižvelgiant į darbo sąlygas bei darbo aukštyje pobūdį.

Saugos trikojis – universali saugos įranga

Saugos trikojis – saugos įranga, kuri puikiai atlieka ne tik aukštyje, bet ir po žeme dirbančių žmonių apsaugos funkciją. Trikojo saugos sistemos palengvina darbuotojų patekimą į pavojingas patalpas ir išėjimą iš jų. Taip pat saugos trikojai idealiai pasitarnauja atliekant evakuacijos procesus ar sužeistų darbuotojų gelbėjimo darbus. Skirtingi saugos trikojai yra papildyti įvairiomis funkcijomis, kurios gerokai praplečia šios saugos priemonės panaudojimo ribas. Taigi tokia saugos įranga tikrai turėtų savo vietą rasti bet kurioje, bent šiek tiek rizikingoje ar neprognozuojamoje darbo aplinkoje.

Maži, tačiau svarbūs akcentai darbui aukštyje

Kiekvienas veiksmas, atliekant tam tikrus darbus aukštyje privalo būti maksimaliai pasvertas ir apskaičiuotas. Ant žemės pamiršus tam tikrus darbo įrankius gerokai pailgėja darbo aukštyje laikas ir sumažėja darbo našumas. Nors pagrindine aukštalipių įranga tikrai pasirūpina visi aukštyje dirbantys bei savo ir aplinkinių saugumą puoselėjantys žmonės, tačiau pagrindinių darbo įrankių arsenalą tikrai galima papildyti ir papildomomis, galbūt ne tokiomis svarbiomis, bet labai naudingomis priemonėmis. 

Funkcionalus įrankių laikiklis, kuris patogiai prisisega prie aukštalipio diržo arba apraišo – naudinga priemonė, kuri suteikia galimybę visada po ranka turėti svarbiausius įrankius. Aukštalipio krepšys – dar vienas itin naudingas įrankis darbui aukštyje, kuris gerokai palengvina įvairios įrangos transportavimo ir laikymo procesus. Papildomos priemonės ne tik akivaizdžiai paspartina visus darbus aukštyje, bet ir užtikrina maksimalų darbo procesų komfortą. Šių privalumų dėka, žmogus dirbantis aukštyje maksimaliai susikoncentruoja į atliekamą darbą, nesiblaško ir visą darbo laiką išlieka budrus.

Net ir didelę darbo aukštyje patirtį turintis žmogus pakilęs aukštai nuo žemės visada jaučia tam tikrą įtampą, įsitempimą, nerimą. Jeigu kitų profesijų atstovai savo darbo įrankius gali pasirinkti atsižvelgdami į savo norus bei poreikius, tai aukštalipiai – tokios prabangos tikrai neturi. Funkcionali, sertifikuota ir aukščiausiais kokybės standartais pagrįsta aukštalipių įranga yra vienintelis saugumo garantas kiekvienam žmogui, dirbančiam darbą aukštyje, tad jį tikrai reikėtų rinktis ir vertinti atsakingai.