Kaip išsirinkti tinkamiausią kėlimo techniką?

Kokybiška kėlimo įranga gerokai palengvina bei paspartina įvairių medžiagų, krovinių bei kitų sunkių objektų kėlimo ir transportavimo procesus. Dėl šios priežasties, vieno ar kito tipo įrenginiai, atliekantys kėlimo paskirtį, kasdien naudojami tiek sandėliuose, tiek gamybinėse patalpose bei statybvietėse. Įvairūs kėlimo įrenginiai efektyviai padeda pakelti nestandartinių matmenų krovinius. Taip pat jie nesudėtingai susitvarko net su ypač sunkių objektų kėlimo užduotimis. Tokio tipo įranga suteikia itin plačias panaudojimo galimybes ir ženkliai pagerina įvairių kėlimo darbų našumo rodiklius. Tačiau norint turėti ne tik patikimai krovinius keliančią, bet ir maksimaliai individualiems verslo poreikiams pritaikytą kėlimo techniką, būtina kruopščiai pasirinkti tinkamiausią kėlimo įrenginį ir objektyviai įvertinti tam tikrus aspektus. Taigi, kaip išsirinkti tinkamiausią kėlimo techniką?

Krovinių pobūdis – esminis veiksnys įtakojantis kėlimo įrangos pasirinkimą

Nors kėlimo įrenginiai yra pakankamai universalūs ir jiems galima patikėti skirtingus kėlimo darbus, tačiau jų galimybės – skiriasi. Savaime suprantama, kad krovinių įranga dažniausiai nėra naudojama tik vienam krovinių tipui, tačiau preliminarų krovinių pobūdį numatyti tikrai įmanoma. Svarbu atsižvelgti, kad kėlimo įranga būtų pritaikyta planuojamoms apkrovoms. Kitu atveju – negalėsite džiaugtis maksimaliu kėlimo įrenginio efektyvumu ir turėsite investuoti į papildomus kėlimo įrenginius. Taip pat reikėtų objektyviai įvertinti krovinio medžiagiškumą, formas. Tam tikri kėlimo įrenginiai labiau tinka įvairiems lakštams ar plokštės, o kiti – maišams ar dėžėms. Krovinių įpakavimas – dar viena svarbi aplinkybė. Vieni kroviniai dažniau pakuojami į maišus, kiti – į paletes ir pan. Jeigu kėlimo įranga naudojama farmacijoje, maisto pramonėje ar kitoje pramonės šakoje, kuriai itin svarbūs nepriekaištingi higienos rodikliai, svarbu atkreipti dėmesį ir į medžiagas, iš kurių pagaminta kėlimo įranga. Tokių verslų atstovams vertėtų rinktis kėlimo įranga iš nerūdijančio plieno, nes ją patogiau ir lengviau valyti.

Aukštus saugumo reikalavimus atitinkanti įranga

Pasitelkiant įvairius kėlimo įrenginius gana dažnai keliami itin sunkūs kroviniai bei kitos, darbuotojo sveikatai pavojų keliančios konstrukcijos. Todėl labai svarbu įsigyti kokybišką, tvarią ir stabilią kėlimo įrangą, kuri maksimaliai sumažintų nelaimingų atsitikimų riziką. Dažniausiai įvairios nelaimės nutinka tuomet, kai darbuotojas tam tikrus kėlimo procesus atlieka rankiniu būdu. Naudojant kėlimo įrenginius, maksimaliai sumažinamas tiesioginis darbuotojo sąlytis su kroviniu. Itin saugius įvairių krovinių kėlimo procesus užtikrina vakuuminio tipo keltuvai. Tačiau net ir turint pažangiausiomis gamybos technologijomis pagrįstą, saugią kėlimo įrangą tikrai negalima jos patikėti bet kam. Įranga turėtų naudotis tik gerai apmokytas, kompetentingas darbuotojas.

Kėlimo įrangos dydis 

Siekiant užtikrinti sklandžius bei operatyvius kėlimo procesus, būtina atsižvelgti ir į kėlimo įrangos dydį. Tiek sandėliavimui, tiek gamybai ar kitoms pramonėms sritims pritaikytos patalpos yra skirtingo dydžio. Todėl nusprendus įsigyti bet kokį kėlimo įrenginį, vertėtų atsižvelgti į visus jo parametrus (krano spindulį, aukščio, pločio ribas ir pan.) ir pasirinkti optimalius, idealiai konkrečioms patalpoms pritaikytus matmenis. Esant galimybei, pravartu rinktis mobilią, lengvai iš vienos vietos į kitą transportuojamą kėlimo įrangą. Mobilūs kėlimo įrenginiai dažniausiai yra pakankamai manevringi ir kompaktiški, todėl jie nesudėtingai prisitaiko prie skirtingo dydžio erdvių. Taip pat mobilūs kėlimo įrenginiai dažniausiai yra patogiai reguliuojami ir lengvai surenkami. 

Kokybiški kėlimo įrenginiai yra ilgalaikė investicija. Todėl juos rinktis reikia pakankamai atsakingai. Nusprendus įsigyti kėlimo įrenginį tikrai nepakankama išsirinkti tinkamą jo tipą. Reikia racionaliai įvertinti ir papildomas technines charakteristikas, patalpų dydį, krovinių pobūdį bei kitus aspektus. Net jeigu kėlimo įrangą perkate ne pirmą kartą, vis tiek reikėtų pasikonsultuoti su profesionalais, kurie padės išsirinkti funkcionaliausią ir maksimaliai individualiems poreikiams pritaikytą kėlimo įrenginį.