Kaip išsirinkti plieninio lyno stropą?

Krovinių kėlimo ir transportavimo procesams pritaikyti kėlimo stropai – darbo įrankis, kurį intensyviai naudoja pačios įvairiausios pramonės sritys. Kokybiški kėlimo stropai puikiai savo paskirtį atlieka tiek statybų aikštelėje, tiek gamybinėse patalpose ar aviacijos sektoriuje. Plieniniai lynai – itin universalus stropų tipas, kuris suteikia labai plačias panaudojimo galimybes. 

 

Plieno lynas yra patikimas, tvarus ir labai funkcionalus darbo įrankis, todėl būtent šį stropų tipą itin teigiamai vertina pačių įvairiausių pramonės šakų atstovai. Skirtingi plieniniai lynai yra pagrįsti skirtinga gamybos technologija, todėl nusprendus įsigyti plieninius stropus, vertėtų įvertinti planuojamo darbo su stropu sąlygas ir atkreipti dėmesį į tam tikras plieninio stropo savybes. Kokias?

 

Plieninio lyno tipas – svarbus pasirinkimo aspektas

Plieninio lyno stropai dažniausiai būna trijų skirtingų rūšių, kurios ir atspindi pagrindines plieninių stropų panaudojimo galimybes:

  • Vienšakiai plieniniai stropai. Vienšakis plieno lynas – tradicinis kėlimo įrankis, kuris turi tik vieną tvirtinimo tašką. Tokio tipo lynai puikiai tinka ne itin sunkiems kroviniams, standartiniams krovos darbams. Toks lynas yra pakankamai stabilus ir patikimas, tačiau jis nėra pritaikytas labai didelės apimties darbams.
  • Žiediniai plieniniai stropai. Žiedo formos plieniniai stropai išsiskiria vientisa, tarpusavyje stropų gamybos metu, sujungta konstrukcija. Tokio tipo stropai puikiai atlieka sunkių krovinių tvirtinimo funkciją. Iš aukštos kokybės plieno pagaminti žiediniai stropai patikimai apsaugo net ir itin sunkius krovinius, tačiau renkantis tokio tipo stropus reikėtų atkreipti dėmesį į žiedo parametrus, nes būtent jie ir įtakoja tvirtinimo galios rodiklius.
  • Daugiašakiai plieno stropai. Tokie stropai dažniausiai turi dvi, tris ar net keturias atskiras šakas. Nors šios šakos yra sujungtos viena tarpine grandimi, tačiau jas galima išdėstyti įvairiomis pozicijomis. Todėl daugiašakiai plieno stropai puikiai susitvarko su didelio masto krovinio kėlimo užduotimis. Taip pat tokie stropai idealiai tinka nestandartinių matmenų kroviniams.

 

Plieninio lyno atsparumo rodikliai

Plieno lynas, kaip ir visi kiti kėlimo įrankiai, privalo pasižymėti itin dideliu atsparumu įvairiems veiksniams. Kitu atveju – gerokai sumažėja krovos darbų efektyvumas ir ženkliai padidėja krovinio pažeidimo tikimybė. Todėl aukšta kokybė ir maksimalus plieninio lyno atsparumas patiems įvairiausiems aplinkos veiksniams – pagrindinės vertybės, kuriomis privalo pasižymėti kiekvienas saugus ir patikimas kėlimo darbams pritaikytas darbo įrankis. 

Patikimas ir tvirtas stropas turėtų būti maksimaliai atsparus dilimo veiksniams. 

Taip pat atsižvelgiant į darbo sąlygas reikėtų atkreipti dėmesį ir į plieno lyno atsparumo korozijai rodiklius. Atsparumas lenkimams – dar viena svarbi, funkcionalaus plieninio stropo savybė. Jeigu stropas bus sudarytas iš vientiso sluoksnio, tuomet jo atsparumo lenkimui rodikliai nebus labai patrauklūs. Tačiau, jeigu lynas yra sudarytas iš daug sudedamųjų dalių, tuomet lenkimo procesai jam tikrai nedarys neigiamos įtakos. 

Atsparumas gniuždymui – dar vienas, labai svarbus, kokybiško plieninio stropo pranašumas. Dirbant statybvietėse ar daug smūginių bangų patiriančiose vietose, taip pat reikėtų atsižvelgti į stropo atsparumą vibracijai. 

Plieninio stropo pasirinkimas – individualus sprendimas, kurį kiekvienas žmogus privalo atlikti atsižvelgdamas į savo poreikius, krovinio bei darbo pobūdį. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog dauguma kėlimo stropų atrodo labai panašiai ir atlieka kėlimo funkciją vienodai. 

Tačiau iš tikrųjų kiekvieno, tiek plieninio, tiek geležinio ar tekstilinio stropo pasirinkimas – itin atsakingas procesas, kuris tiesiogiai įtakoja būsimo darbo kokybę, krovinio ir darbuotojų saugumą. Todėl, jeigu nesate tikri dėl savo pasirinkimo, visų pirma pasikonsultuokite su šios srities profesionalais ir išsirinkite ne tik kokybiškus, bet ir individualiems poreikiams maksimaliai pritaikytus kėlimo stropus.