Ką nurodo ir įtakoja grandininio stropo klasė?

Plieniniai, grandininiai ir tekstiliniai stropai efektyviai padeda susitvarkyti su įvairaus pobūdžio krovinių kėlimo ir transportavimo iššūkiais. Stropo rūšies pasirinkimą dažniausiai įtakoja keliamas krovinys, naudojamos kėlimo įrangos tipas ir darbo sąlygos. Grandininiai stropai – aukštai temperatūrai atsparūs kėlimo lynai, kurie pasižymi nepriekaištingais tvarumo ir ilgaamžiškumo rodikliais. 

Nors finansiniu atžvilgiu šio tipo stropai – nėra pigiausias pasirinkimas, tačiau šios rūšies stropai yra itin atsparūs įvairiems aplinkos veiksniams, taip pat juos galima remontuoti. O šie privalumai tikrai nusveria nemažą tokio tipo stropų kainą. Renkantis grandininius stropus reikia atkreipti dėmesį į skirtingus dalykus, tokius kaip krovinio keliamąją galią, atšakų kiekį, stropo ilgį ir kitas technines charakteristikas. Taip pat labai svarbu objektyviai įvertinti ir pasirinkti tinkamą plieno klasę. Plačiausiai naudojami – 8,10 ir 12 klasei priskiriami grandiniai stropai. Taigi, kokiems kroviniams ir kėlimo atvejams yra pritaikytos skirtingos klasės?

Grandininiai stropai iš 8 klasės plieno

Grandininiai stropai, pagaminti iš 8 klasės plieno – bene populiariausias, įvairių pramonės šakų atstovų, pasirinkimas. Šiai klasei priskiriamus stropus galima pritaikyti pačioms įvairiausioms kėlimo ir transportavimo užduotims. 8 klasės plienas yra atsparus korozijai. Taip pat jis pakankamai tvirtas ir ilgaamžis. Tačiau šiai klasei priskiriami stropai nėra pritaikyti itin sunkiems kroviniams. Taip pat jie netinka labai pavojingoms darbo sąlygoms, kai kėlimo grandis gauna aukšto slėgio apkrovą.

Grandininiai stropai iš 10 klasės plieno 

10 klasei priskiriamas plienas yra kietesnis nei 8 klasės. Tačiau verta paminėti, kad 10 klasei atstovaujantys stropai yra ne tokie atsparūs korozijai, kaip 8 klasės grandinės. Bet kuriuo atveju, 10 klasės grandininiai stropai labiau tinka pavojingoms darbo sąlygoms. Juos galima naudoti transportuojant ar keliant krovinius atviroje jūroje ar bet kurioje kitoje, netradiciniu klimatu pasižyminčioje aplinkoje. Taip pat tokiai klasei priskiriami stropai – saugus sprendimas keliant itin sunkius krovinius. 

Grandininiai stropai iš 12 klasės plieno 

Iš 12 klasei priskiriamo plieno pagaminti grandininiai lynai atitinka aukščiausius kokybės standartus ir suteikia didžiausias panaudojimo galimybes. Tokie stropai yra sukurti ypač sunkiems krovos darbams, kurių metu grandinė yra maksimaliai įtempta arba itin apkrauta. Tokio tipo grandinės yra tvarios ir ypač atsparios laužimui. Tokius lynai dažnai naudojami naftos ar dujų pramonėje ar keliant ypatingai sunkią kasybos įrangą bei kitas sudėtingas konstrukcijas. Tačiau 12 klasei priskiriami stropai yra dar mažiau atsparūs korozijai nei 10 ar 8 klasės plieno gaminiai.

Pagrindiniai skirtingų klasių skirtumai

Nors ir 8, ir 10 bei 12 plieno klasei priskiriami grandiniai lynai atlieka tą pačią paskirtį, tačiau jų pritaikymo galimybės ir charakteristikos – skiriasi. Viena nuo kitos šios klasės skiriasi stiprumo, atsparumo trūkimams, atsparumo korozijai ir ,savaime suprantama, kainos rodikliais. Jeigu ieškote atsparaus korozijai lyno, kuris patikimai pakels vidutinio sunkumo ir šiek tiek sunkesnius krovinius, tuomet racionaliausias sprendimas – 8 klasės plieno sudėtimi pagrįsti grandininiai lynai. Tokie lynai puikiai tinka vamzdžių ar medienos ryšuliams ar armatūriniam plienui kelti. Tačiau, jeigu svarbiausia – maksimali galia ir tvarumas, o atsparumo korozijai rodikliai nėra itin aktualūs, tuomet geriausias pasirinkimas – 12 klase pažymėti grandininiai lynai.

Renkantis bet kurį, kėlimo funkciją padedantį atlikti gaminį, visada labai svarbu įvertinti individualius poreikius ir iš anksto numatyti planuojamos kėlimo užduotis. Tik tokiu būdu pavyks pasirinkti tinkamiausią ir efektyviausiai konkrečius kėlimo darbus atliekantį grandininį stropą.