Jungtys, kurios užtikrina krovinio kėlimo saugumą

Funkcionali, kokybiška ir patikima krovinių kėlimo įranga – itin svarbi aplinkybė įgyvendinant pačius įvairiausius krovinių kėlimo ar transportavimo procesus. Galingi, didelę keliamą galią turintys keltuvai nesudėtingai susitvarko su pačiomis sunkiausiomis krovinių kėlimo užduotimis. Tačiau reikėtų nepamiršti, jog sėkmingiems krovos darbams reikia ne tik galingos kėlimo technikos, bet ir tvirtų, itin stabilių jungčių, kitaip vadinamų kėlimo komponentų. Taigi, kokie yra patys pagrindiniai kėlimo komponentai? Ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį juos renkantis?

 

Kėlimo kabliai – visada patikima krovinio kėlimo jungtis

Kabliai – elementarūs, nuo senų laikų naudojami kėlimo komponentai, kurie padeda užtikrinti maksimaliai efektyvius ir saugius, bet kokio krovinio judėjimo procesus.  Žinoma, toli gražu ne visi kabliai reprezentuoja nepriekaištingą kokybę, todėl norint užtikrinti maksimaliai sklandžius kėlimo procesus reikėtų atkreipti dėmesį į kablio darbinės apkrovos galimybes ir kitas, krovinio saugumą įtakojančias kablio technines savybes. Pagrindinis šių kėlimo komponentų privalumas – plačios panaudojimo galimybės. Skirtingo tipo kabliai gali būti naudojami su įvairiais kranais, hidraulinio ar elektrinio tipo keltuvais bei kito tipo kėlimo įranga.

 

Kėlimo kilpa – pasitikėjimo vertas kėlimo komponentas

Kėlimo kilpa, lygiai taip pat kaip kabliai, yra pagaminta iš itin tvirtų, aukštos kokybės medžiagų. Kokybiškos kėlimo kilpos dažniausiai turi apsaugą nuo lūžių visomis kryptimis, taigi net ir transportavimo metu įvykę dideli smūgiai ar kiti nesklandumai dažniausiai kėlimo kilpai nesukelia jokios žalos. Taip pat didžioji dauguma kilpų yra visiškai atsparios bet kokio dydžio apkrovoms, todėl šie kėlimo komponentai puikiai tinka ypatingai sunkių krovinių kėlimui ir transportavimui.

 

Kėlimo ir tvirtinimo grandinės – didelė krovinių kėlimo jėga 

Kabliai ir kėlimo kilpos yra patikimi, tačiau tikrai ne vieninteliai pasitikėjimo verti kėlimo komponentai. Nerūdijančio plieno, kėlimo ir tvirtinimo grandinės – dar viena tvari priemonė, kuri padeda pakelti ir pervežti net ir labai sunkius krovinius. Žinoma, nusprendus įsigyti kėlimo grandinę reikėtų įsitikinti, ar ji atitinka jai keliamus reikalavimus ir atsižvelgti į jos atsparumą temperatūros pokyčiams. Jeigu kėlimo grandinę planuojate naudoti įprastomis oro sąlygomis, tuomet pastarasis rodiklis neturi didelės reikšmės. Tačiau į grandinė temperatūros diapazoną reikėtų tikrai atsižvelgti, jei krovinį su grandine planuojate eksploatuoti esant itin dideliems temperatūrų pokyčiams ar labai atšiaurioms oro sąlygoms. 


Kėlimo templės – tvari ir lengvai reguliuojama kėlimo jungtis  

Nors kėlimo templės, kitaip nei kabliai ar kėlimo kilpos neatlieka tiesioginės krovinio tvirtinimo paskirties, tačiau jos yra idealus sprendimas, kai reikia koreguoti laikančiosios dalies ilgį. Šiuolaikiškos kėlimo templės yra pagrįstos itin paprastais ir greitais tvirtinimo procesais, kuriems nereikia specialių įrankių ar specializuotos technikos. Taip pat aukštos kokybės templės turi itin saugius tvirtinimo varžtus, kurių patikimumas yra pagrįstas atliktais bandymais ir specialiu CE žymėjimu. 

Verslo sektorius, dažnai susiduriantis su krovinių kėlimo ir transportavimo darbais, kėlimo įrangos kokybei tikrai skiria daug dėmesio. Tačiau į kėlimo jungčių kokybę atsižvelgia tikrai nedaugelis. Reikėtų nepamiršti, jog aukštos kokybės kabliai, grandinės, kėlimo templės ir kiti kėlimo komponentai – ne mažiau reikšmingas ir svarbus, krovinio saugumą įtakojantis akcentas, todėl jų funkcionalumą, kokybę ir panaudojimo galimybes taip pat reikėtų kruopščiai įvertinti. Kokybiški kėlimo komponentai ne tik užtikrina maksimalų krovinio saugumą, bet ir suteikia galimybę gerokai greičiau atlikti visus krovinio tvirtinimo, kėlimo ar transportavimo procesus. Todėl šiems mažiems, tačiau itin svarbiems elementams taip pat reikėtų skirti lygiai tokį patį, o galbūt net didesnį dėmesį.