Laisvai pastatomų ir prie sienos tvirtinamų gembinių kranų palyginimas

Gembiniai kranai – itin universali kėlimo įranga, kuri puikiai susitvarko su jai paskirtomis krovinių transportavimo ar kėlimo užduotimis. Gembiniai kranai, kitaip nei kito tipo kėlimo įranga, išsiskiria itin paprasta ir pakankamai nesudėtingai montuojama konstrukcija. Siekiant maksimalaus darbo našumo, šiuos kranus galima naudoti kompleksiškai, kartu su kitais kėlimo įrenginiais. Tokio tipo kėlimo įranga pasitarnauja ne tik dideliuose plotuose, bet ir pakankamai ankštose patalpose, nes nemaža dalis gembinių kranų yra kompaktiško dydžio. Šie kranai ne tik padeda padidinti krovos darbų našumą, bet ir prisideda prie saugesnės darbo aplinkos kūrimo. Gembinius kranus naudojant pagal gamintojo pateiktas rekomendacijas – susižalojimų tikimybė darbo aplinkoje ženkliai sumažėja. Gembiniai kranai gali būti pačių įvairiausių rūšių. Nors visi gembiniai kranai atlieka tą pačią paskirtį, tačiau skirtingoms rūšims atstovaujantys gembiniai kranai pasižymi savitomis techninėmis savybėmis, panaudojimo galimybėmis, montavimo principu ir pan. Bene dažniausiai naudojami ir laisvai pastatomi ir prie sienos montuojami gembiniai kranai. Taigi, kuo vieno tipo kranas skiriasi nuo kito? Ir kokius privalumus gali pasiūlyti šie kėlimo įrenginiai?

Laisvai pastatomi gembiniai kranai

Laisvai pastatomi gembiniai kranai yra patys universaliausi, todėl būtent šio tipo kranus neretai pasirenka įvairių pramonės šakų atstovai, kuriems reikalinga ne tik funkcionali, bet ir nesudėtingai iš vienos vietos į kitą transportuojama kėlimo įranga. Laisvai pastatomus gembinius kranus galima naudoti tiek vidaus patalpose, tiek lauke. Neretai šio tipo kranų sistemos yra naudojamos po didelėmis tiltinių kranų konstrukcijomis ar atvejais, kai reikia prilaikyti atskirus didelės konstrukcijos ar krovinio komponentus. Didžiausias laisvai pastatomų gembinių kranų privalumas – platus sukimosi diapazonas, tokie kranai įprastai užtikrina 360° sukimąsi. Laisvai pastatomi kranai gali būti skirtingų konstrukcijų, kurios įtakoja šios kėlimo įrangos montavimo principą. Apibendrinant, laisvai pastatomi gembiniai kranai užtikrina bene didžiausią darbo našumą ir geriausią rotaciją, tačiau tokia kėlimo įranga, lyginant su kitais gembinių kranų tipais, yra pakankamai brangi, taip pat ji dažniausiai reikalauja specialaus pagrindo.

Prie sienos tvirtinami gembiniai kranai

Didžiausias, prie sienos tvirtinamų gembinių kranų pranašumas – vietos taupymas. Šių kranų konstrukcija yra tvirtinama ne ant žemės pagrindio, o prie sienos, todėl ji visiškai neužima papildomos vietos patalpose. Šiai sistemai nereikia nei pamatų, nei specialaus pagrindo. Paprastas ir nesudėtingas montavimas – dar vienas privalumas, kurį gali pasiūlyti šio tipo kėlimo įranga. Tokie kranai nesudaro jokių kliūčių kitos kėlimo įrangos funkcionavimui, taip pat tai yra idealus sprendimas perkrautose patalpose. Kadangi šio tipo kranai yra tvirtinami prie sienos, kitaip nei laisvai pastatomos jų versijos, jie negali užtikrinti 360° sukimosi. Prie sienos tvirtinami gembiniai kranai dažniausiai pasižymi 180° - 200° rotacija. Sieniniai gembiniai kranai taip pat gali būt kelių skirtingų rūšių, kurios šiek tiek koreguoja tokios kėlimo įrangos veikimo principą. Taigi nusprendus įsigyti tokią kėlimo įrangos sistemą, taip pat reikėtų apdairiai įvertinti ir pasirinkti tinkamiausią montavimo būdą.

Kuris variantas optimaliausias?

Tiek laisvai pastatomi, tiek prie sienos tvirtinami gembiniai kranai turi savitų privalumų ir trūkumų. Jeigu ieškote universalios, maksimaliai našios ir lengvai prie įvairių kėlimo situacijų prisitaikančios kėlimo įrangos, vienareikšmiškai, geriausias sprendimas yra laisvai pastatomi gembiniai kranai. Jeigu kėlimo įrangos neplanuojate dažnai transportuoti ir jums reikalingas kranas, kuris atlieka savo paskirtį, tačiau visiškai nereikalauja papildomos vietos patalpose, tuomet racionaliau išeitis yra prie sienos tvirtinami gembiniai kranai.