Dažniausiai kėlimo įrangos naudojimą lydinčios klaidos

Kas svarbu renkantis kėlimo įrangą?

Įvairių tipų kėlimo įranga ir kitos, kėlimo paskirtį padedančios atlikti priemonės atlieka labai svarbų vaidmenį bet kokioje pramonės šakoje. Galima pasidžiaugti, jog daugelis įmonių, kurios susiduria su krovos darbų poreikiu, naudojamos įrangos arsenalą stengiasi papildyti kuo aukštesniais kokybės standartais pagrįstoms kėlimo priemonėms ir visada pirmenybę teikia kokybei, o ne kainai. Visgi, reikėtų suprasti, kad tinkamos, individualioms darbinėms užduotims pritaikytos kėlimo technikos pasirinkimas dar nėra viskas. Didžiausią įtaką sėkmingiems ir saugiems krovos darbų procesams daro tinkamas kėlimo įrangos eksploatavimas ir taisyklinga priežiūra. Kokios yra pagrindinės klaidos, kurias dažniausiai padaro darbuotojai, dirbantys su vieno ar kito tipo kėlimo įranga ir kaip jų išvengti?

Kėlimo įrangos priežiūros svarbos neįvertinimas

Tiek stambioji kėlimo technika, tiek smulkios kėlimo priemonės yra pagrįstos labai aiškiomis naudojimosi taisyklėmis, kurios apima ir reikalavimus, susijusios su konkrečios kėlimo įrangos priežiūra. Visiškai nesvarbu, ar darbinėje veikloje naudojama ekonominės klasės kėlimo įranga, ar aukščiausius kokybės standartus atitinkanti kėlimo technika, saugus ir efektyvus įrangos veikimas visada priklauso nuo tinkamos priežiūros, kurios, kai kurie darbuotojai visiškai nesureikšmina. Reguliarią kėlimo įrangos priežiūros svarbą pabrėžia ir akcentuoja visi technikos gamintojai, nes tik tinkamai prižiūrima technika leidžia išvengti įvairių gedimų arba, dar blogiau, nelaimingų atsitikimų. 

Nenuoseklus ir netaisyklingas įrangos patikrinimas 

Reguliarių patikrinimų nepaisymas arba atmestinai atliktas įrangos patikrinimas – klaida, kurią padaro daugelis, kėlimo technika besinaudojančių darbuotojų. Kiekvienas įrangos gamintojas pateikia labai aiškius laiko intervalus, kuriais remiantis turėtų būti atliekamas išsamus įrangos patikrinimas. Kėlimo įrangos patikrinimo procesą turėtų įgyvendinti tik ne bet kas, o kompetentingi darbuotojai, kurie turi reikiamas žinias patikrai atlikti. Nekompetentingi darbuotojai gali įžvelgti tik išorinius, akivaizdžiai pastebimus įrangos pažeidimus. Jeigu patikrą atlieka tokio darbo specifiką puikiai išmanantis specialistas, jis gali nustatyti ir įrangos nusidėvėjimą ar, sakykim, sunkiai įžvelgiamas problemas, kurios gali įtakoti nesaugų įrangos naudojimą. 

Blogos įrangos saugojimo sąlygos

Netinkamos įrangos saugojimo sąlygos gali įtakoti priešlaikinį įrangos susidėvėjimą ar net jos sugadinimą. Atvejais, kai įranga tam tikroje patalpoje yra saugoma ilgesnį laikotarpį – būtina pasirūpinti tinkama, įrangos būklei palankia saugojimo aplinka. Kėlimo įranga turėtų būti laikoma kuo toliau nuo įvairių, korozinėmis savybėmis pasižyminčių medžiagų. Taip pat tokia technika turėtų būti laikoma kuo sausesnėje, didesniais drėgmės rodikliais nepasižyminčioje aplinkoje. Patalpoje, kurioje saugoma įranga, neturėtų būti daug dulkių ar kitų nešvarumų. Taip pat būtina pasirūpinti reguliariu patalpų vėdinimu. Žinoma, skirtingos kėlimo priemonės yra pagrįstos visiškai kitokia sandara, nuo kurios ir priklauso vienos ar kitos įrangos laikymo sąlygos. Visgi, geras vėdinimas, švarios ir pakankamai sausos patalpos – bene kiekvienos rūšies technikai svarbios ir aktualios saugojimo sąlygos.

Netinkamų atsarginių dalių naudojimas

Neoriginalių, dėvėtų ar įrangai nepritaikytų atsarginių dalių naudojimas – dar viena, netinkamą įrangos priežiūrą dažnai lydinti klaida. Susidūrus su tam tikrai įrangos gedimais, kurie priverčia pakeisti vieną ar kitą technikos komponentą, niekada nereikėtų eksperimentuoti ir rinktis abejotinos kokybės, dėvėtų arba dar blogiau, visiškai naudojamos įrangos komplektacijai nepritaikytų dalių. Renkantis pakaitines detales, reikia vadovautis įrangos gamintojo pateiktomis rekomendacijomis ir susidėvėjusias dalis keisti lygiai tokias pačias charakteristikas turinčiomis naujomis dalimis. 

Darbinės apkrovos ribų ir saugos faktorių neįvertinimas

Be išimties visi kėlimo įrangos gamintojai visada pateikia labai aiškias darbinės apkrovos ribas, kurių tikrai negalima viršyti. Tokio saugos faktoriaus neįvertinimas gali turėti katastrofiškų pasekmių. Todėl pagrindinė taisyklė, kurios privalo laikytis visi darbuotojai, dirbantys su bet kokios rūšies kėlimo technika –  neviršyti pagal saugumo standartą pateikiamos darbinės apkrovos ribos.

Užklausos forma

Reikia papildomos informacijos apie produktą ar paslaugas? Norite gauti komercinį pasiūlymą? Užpildykite užklausos formą ir mūsų specialistai atsakys į visus Jūsų klausimus.